Seznam odkazů na zajímavé blogy

Středa, 12. Únor 2014

Kvalitních blogů je dnes opravdu málo, ale i tak na ně zapomínám. Nepoužívám RSS a v záložkách je také nemám a tak jsem se rozhodl, že udělám krátký seznam, kde si je poznamenám. Inspirujte se.

Proč tento článek dělám a jaký má cíl?

Rozhodl jsem se, že napíšu seznam blogů, které občas čtu. Píšu občas, protože čtu blogy minimálně. Jen několikrát do roka, doslova. Jenže pořád častěji se setkávám s tím, že na nějaký prostě zapomenu a to se mi nelíbí. Tento seznam tedy budiž mým rozcestníkem. A pevně doufám, že vám pomůže také, protože tyhle blogy prostě stojí za to.

Blog Jaroslava Hrácha – Má klasický okruh témat jako blogování, hudba, internet, něco ze života a naštěstí je ještě občas aktualizovaný…

DIGIT – Digit je český videocast. Sleduji ho už od patnáctého dílu, který vyšel někdy v roce 2007 a doporučil bych ho každému, kdo má rád počítače a povídání kolem. Dnes už má skvělé ozvučení a obrazovou kvalitu, takže se na videa parádně kouká a osobně si žádný z nich nenechám ujít. Uvádí fotograf Jan Březina a Petr Mára.

Filův blog – Píše Jan Řezáč. Články jsou hlavně o webdesignu, ale není problém prolistovat (dnes už skryté) kategorie a začíst se do starších článků na jiná témata. Jako třeba blogování, filosofování a prohlížeče.

La Trine – La Trine je blog programátora Davida Grudla. Je psán volně ve stylu zápisníku a jestliže hledáte nějaké čtení na zkrácení dlouhé chvíle, lepší (alespoň na blozích) nenajdete. David je na blogu navíc stále aktivní.

Lelkounův blog – Psal Antonín Pilát (Lelkoun). Na blogu naleznete pár článků o redakčním systému WordPress, věcí kolem internetu a blogování. Dnes už neaktualizovaný. Přesto si zde zaslouží své místo.

OKblog – Blog o internetu, hudbě, prohlížečích, firmě Apple a Windows. Aktivní roky: 2004 až 2012. Psal Ondra Kandera. Blog je dnes už bohužel neaktualizovaný, ale i tak na něm najdete plno pěkných článků.

Ondřej Mirtes – Tento blog je poměrně mladý a moc se mi líbí. Svým minimalistickým vzhledem a správným pojetím. Mám rád tyhle tipy na články a různé poznámky k nim. Doporučuji určitě navštívit.

Plaváčkův blábolník – Kvalitní blog nabízející humorný pohled na webdesignerskou scénu. Od roku 2005 ho píše Miloslav Lešetický a určitě vás svým psaným stylem dostane. Pakliže tedy máte smysl pro humor a chcete si přečíst něco neotřelého – račte začít.

Real Life – Blogování pana Patrika, jak se pod titulkem píše. Dnes už jen výjimečně aktualizovaný blog o internetu a životě. Píše Patrik Vogl. Tento blog bych doporučil všem, kteří si chtějí přečíst jen něco na oddech. Sám si občas otevřu pár náhodných článků a jen si čtu. Klídek a pohoda.

Yuhůův weblog o webu – Asi jeden z nejstarších blogů, který si dokážu vybavit. Jeho archiv sahá až do roku 2003. Psal ho Dušan Janovský a obsahuje plno zajímavých informací kolem webu. Od roku 2012 je ovšem neaktualizovaný. Pravděpodobně kvůli nedostatku času.

ZTD online – Dle mého příliš podceňovaný blog, který by si jistě zasloužil větší pozornost. Píše ho Pavel Miksa a věnuje se na něm hlavně produktivitě, minimalismu a osobnímu rozvoji. Články vychází poměrně pravidelně a pro občasné čtenáře, kteří mají rádi minimalismus je to perfektní volba.

Tak a tohle je ode mne všechno. Doufám, že se vám můj seznam líbí, třeba ještě nějaký blog neznáte a oblíbíte si ho. A zdali chcete čtenářům také něco doporučit, klidně dejte odkaz do komentářů níže. Rád si přečtu něco nového a ostatní jistě také. Jen se prosím vyvarujte zbytečnému spamu.

Doporučujte zkrátka jen kvalitní blogy, které rádi čtete, mají hodnotu, budoucnost a nebudete se muset za doporučení stydět.

PS: Ještě bych rád poznamenal, že se klidně může stát, že nějaký blog ze seznamu vymažu. Nestojím o nefunkční odkazy a jestli nějaký blog přestane fungovat – odkaz prostě vymažu a doplňující text přeškrtnu. A pokud si to neuhlídám sám, klidně mě na nefunkční odkazy upozorněte. Děkuji.

{ Komentáře k článku }

Ester

Já ráda čtu Mít vše hotovo. Jen si musím vybírat, protože ne všechno je zajímavé. Doporučit bych ještě mohla blog Paleo Lifestyle, kde jsou dobré recepty pro lidi, kteří chtějí jíst zdravě. Jídla jsou občas docela drahá, ale je to zase něco nového a jednou za čas to nikoho určitě nezrujnuje.

Adamec D.

Hezký přehled. Máš i nějaké tipy na zahraniční blogy? Jaké sleduješ? Díky.

Tomáš Erlich

Dobrých zahraničních blogů bylo plno, ale „blogová éra“ už dávno skončila a tak se na to hodně lidí vykašlalo. Nebo píšou blbosti. Takže teď prakticky sleduji jen 3 blogy.

Prvním je zenhabits.net, který píše Leo Babauta. Někdy píše naivní kraviny, ale často se v jeho článcích najde skvělá myšlenka…

Pak sleduji sethgodin.typepad.com. Tam Seth Godin píše své marketingové myšlenky, které mají hlavu a patu. A tohle čtení člověku hodně přinese. Proto doporučuji.

No a posledním blogem je sivers.org/blog. Tam najdeš dobré myšlenky ze života. Nepíše sice tak často jako jiní, ale to mi vlastně vyhovuje, protože stejně nějak moc nečtu.

Bob

Ty blogy jsou dobré. Dva z nich jsem si dokonce uložil do RSS. Jen mi tu nesedí Digit. Už ho asi půl roku nesleduji, protože pan Mára přestal být objektivní a stala se z toho jen trapná reklama na 2 blbý e-shopy.

Dříve když iPhone něco neuměl, přiznal to, ale dneska je vše skvělé a dokonalé. Je to hrozný bullshit a nejsem jediný, komu to vadí.

Aleš Bednář

Pro milovníky minimalismu bych ještě doporučil mnmlist.
Když už je řeč o Babautovi.

Komentáře jsou pro tento článek již uzavřeny.

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek:

Tato stránka již není udržována. Děkuji za pochopení.