Časté dotazy (neboli FAQ)

Na této stránce najdete odpovědi na většinu často pokládaných dotazů na můj e-mail. Než se mi tedy rozhodnete napsat, projděte si je prosím.

Můžete mé stránky udělat bleskově rychlé?

Ano – okolo téma o zvyšování výkonu stránek se točím rád. Tedy její optimalizace a zrychlování načítání. Tato práce mne baví a jde velmi dobře. Jako posudek mé práce berte například tento weblog.

Díky optimalizaci je načítání tohoto blogu o 43 % rychlejší. Jestliže chcete své stránky učinit svižnější, dejte mi vědět. Vyřeším problémová místa a stlačím potřebný čas na načtení na minimum.

Jak mohu odebírat komentáře u článků?

U každého článku je k dispozici klasický RSS kanál s komentáři. Adresa je pro každý článek stejná, stačí za URL článku vložit /feed/ a potvrdit.

Mohu nějak inzerovat na těchto stránkách?

Pokud chcete inzerovat na tomto weblogu, přejděte na stránku o inzerci, kterou jsem napsal přímo pro tyto účely. Pro podrobnější reklamní dotazy pak můžete použít kontaktní formulář (záložka Kontakt v horním menu).

Ty jsi předseda ze Sdružení přátel piva?

Ne, je to jen můj jmenovec. Poznal jsem ho někdy před rokem 2006, kdy se mi ozval. Nemám ani nic společného s reklamní činností, zpěvem a RC modely. Mám zkrátka plno jmenovců a každý z nich dělá něco zajímavého.

Je zde možné publikování PR článků?

Ano, možnost tu je. Klesající příjmy z klasické reklamy si uvědomuji i já, a proto se otevírám novým možnostem. Článek ovšem musí být sepsaný přímo pro tento web, přinášet užitek čtenářům a tématicky pasovat do webu.

Chtěl bych také psát blog, poradíš mi?

Proč ne. Před začátkem si ovšem upřímně ujasněte, co od blogu čekáte a jestli je to vůbec možné naplnit. A pokud se už rozhodnete blog založit, zkuste si přečíst těchto pár rad pro začínající blogery. Pro začátek.

Rád bych zde publikoval / můžete psát pro nás?

Jsem rád, že chcete něčím přispět, ale na osobní blog se hostující články zrovna moc nehodí. Zkuste štěstí na jiných blozích. Co se týče druhé otázky – jsem na tom s časem dobře, takže ano (honorování je samozřejmostí).

Proč u většiny článků nejde přidat komentář?

Důvodů by se našlo více, ale tím hlavním je asi fakt, že se díky uzavření komentářů u starších článků dokážu lépe soustředit na tvorbu nových. Nechodí mi žádné nové komentáře ke schválení a nikdo nevytahuje roky staré články. Mám zkrátka na tvorbu klid a to se mi zamlouvá.

Navíc v posledních letech nejsou komentáře u článků až tak důležité. Dříve se totiž komentovalo poměrně živě, ale tohle povídání se dnes již přesunulo na sociální sítě. A proto komentáře na web píše už jen malá hrstka lidí.

Čím to, že se tyhle stránky načítají tak rychle?

Není to žádná věda. V podstatě stačí aktivovat pár modulů na serveru, dodržovat určité postupy a bleskové stránky můžou být úplně každé. Pokud se o tom chcete dozvědět více, pročtěte si mé články o optimalizaci.

Máme hodně společného, mohu se ozvat?

Rozhodně, rád poznávám nové lidi. Zvlášť, když sdílejí mé myšlenky a cíle. Život je o využívání příležitostí, nebojte se ozvat. Budu se těšit.

Tato stránka již není udržována. Děkuji za pochopení.