Přecházení potíží při svádění je v pořádku

Středa, 16. Leden 2013

A teď jsem to podělal. Znovu se jí omluvím a zkusím si s ní promluvit… Ani náhodou! Tohle není nejlepší řešení problémů, když chcete holku svést. A proč si to myslím? To se zkusím v tomto článku vysvětlit.

Proč je přecházení problémů při svádění v pořádku

Nikdo není dokonalý a občas věci nejdou podle „plánu“, něco se pokazí. Pár dní obě strany mlčí a vy přemýšlíte zda se omluvit, zda si o tom promluvit a co dělat. V tomhle článku vám chci ukázat, že při svádění je omluva hloupá a holky ji ani slyšet nechtějí. Chtějí být dobývány a cítit se v pohodě.

Špatně se mi představuje, že chcete svést holku tím, že se jí budete omlouvat, doprošovat se. Svádění je o návrzích, pocitech a pozornostech (a tím rozhodně nemyslím dárky). Pokud se po každém zádrhelu budete omlouvat, vznikne z jinak přitažlivého povídání dlouhá nudle keců a omluv za minulost.

To je samozřejmě nudné a časem i otravné. Proto některým holkám nezvedám telefon a právě proto to dělají i ony nám. To jsou přesně ty okamžiky kdy přemýšlíte, co se vlastně pokazilo. A možná, že to bylo právě tohle, že jste se omlouvali nějak přehnaně.

Jak to tedy udělat správně a rozeznat, že má zájem

Řekněme, že to minule moc nevyšlo, ale není to až tak hrozné. Máte si co říct, cítíte se spolu dobře, ale byl tam zádrhel. Tuhle nesnáz neřešte omluvou. Svedení v tom nespočívá. Místo omluvy a návrhu „promluvme si“ si pro ní žádnou omluvu nepřipravujte a zkuste jen někam zajít. Uvidíte, že na problémy se rychle zapomíná, pokud k sobě něco cítíte a záleží vám na tom druhém. Omluva by to vše jen rozmazávala a připomínala chyby.

Jednou se omluvit můžete, potřetí to už nebude muset slyšet (už dávno bude vědět, že vám na ní záleží) a popáté jí to už přijde otravné a poví vám, že se omlouvat nemáte. Je třeba si uvědomit, že snad každou krásnou slečnu svádí třeba i 5 chlapů a dalších 10 na ní slintá z zpovzdálí. A krásné jsou přeci všechny. Navíc na jejím vzhledu stejně tolik nezáleží. Zkrátka není dobré babrat se s maličkostmi, když už jste opět spolu a cítíte se tak dobře.

Kluk a holka si povídají

Jestli opravdu chcete zjistit, zda ji ta věc mrzí, zkuste to téma nadhodit. Že vás to třeba mrzí, protože to šlo říct více ohleduplně (tohle není omluva a přitom jí jasně dáváte najevo své city). Pokud se na vás podívá s roztomilým úsměvem a řekne něco jako: „necháme to být“ – máte vyhráno. To je totiž stejné, jako by řekla: „Vím o té chybě, ale stejně o Tebe stojím“. Více se v tom rýpat nemusíte, protože víte, že o sebe stojíte a to stačí.

Přecházet neznamená obcházet, ignorovat trápení

O čem tu celou dobu mluvím je o naučení se přecházení zádrhelů. Ne o ignorování problémů. Chtěl bych tu zdůraznit, že i při svádění, poznávání se a budování vztahu je dobré mít k sobě důvěru. Což je mimochodem dle mého jedna z nejdůležitějších věcí ve vztahu. Pokud ji něco trápí – naslouchejte, snažte se jí porozumět a nebojte se povídat o problémech. Nemluvte o sobě, zajímejte se o ní. Ignorování problémů nevede k ničemu dobrému.

Lidé pocity drží v sobě, bojí se tomu druhému svěřit a dokázat mu tak svou důvěru v něj. Tak vznikají vztahy založené na ničem. Partneři později zůstávají už jen proto, že je to jakýsi zvyk a nejsou k sobě upřímní. Nevím jak vy, ale já bych v takovém vztahu nemrhal ani minutu.

Vím, že to bude znít pro někoho ohraně, ale mě zajímá jaký měla partnerka den a co ji trápí. Možná byste se divili, kolik mají ženy trápení. Nezáleží na tom jak moc jsou krásné ani bohaté. Přitom jim stačí jen naslouchat. I kdyby tohle mělo být jediné poselství tohoto článku, budu spokojený.

Dobrá komunikace má stejně povzbuzující účinky jako káva a stejně obtížně se po ní usíná (A.M. Lindbergh).

A funguje to? Mám prostě dělat, že se nic nestalo?

Ano, ano – mám to nastokrát ověřeno. Ona musí vědět, že když to klapne a něco se jí stane – dokážete se o ní, sebe a případně celou rodinu postarat. Že jste v pohodě a sebejistý. Navíc pokud se jí budete stále omlouvat, přicházíte o příležitosti mluvit s ní o nových věcech. Tím nahráváte ostatním.

Věřím, že ignorováním malých nedorozumění dosáhnete mnohem příjemnější komunikace. A určitě ji více potěšíte zprávou: „Ahoj, bylo to s tebou moc fajn. Rád bych si to někdy zopakoval.“ než něčím jako: „Promiň za tu…“. Jestli řešíte o čem s ní mluvit, když pořád myslíte na tu drobnost, vyřešte to tak, že napojíte nějaké téma, o kterém jste se bavili posledně.

{ Komentáře k článku }

Jan

Výborný článek. Přesně tohle je případ mého kamaráda. Neustále dokola řešil kraviny a pořád je chtěl řešit. Kdyby věnoval stejné úsilí do věcí, které spolu mají společné, vztah by dopadl úplně jinak.

Komodor

Dobrý článek, souhlasím s věcí omluv. Ovšem dost mě irituji části o tom, jak si na ní brousí zuby další párci. Pokud se s holkou stýkám a něco spolu zkoušíme, nepředpokládám, že má něco načato s jinými a už vůbec ne, že ji budu brát jako závod, soutěž. Nevím jak ostatní, ale MOJE hrdost a způsoby mi to prostě nedovolí.

Tomáš Erlich

Párci :D… ale vážně. Pojmem „stýkám“ chápu nějaké rande a něco blízkého. Pak bych ji určitě neřešil a poslal do háje, ale mluvím tu o prvotním svádění. A i když ti holka vyjádří své sympatie a cítí se s tebou dobře… dost možná neodmítne lichotky a milé popovídání od někoho jiného.

Už se mi stalo, že jsem takhle náhodou zjistil, že i když se holka cítí výborně, nedělá některým problém přepnout a nechat se uhánět od někoho jiného. Zamrzí to, ale to se prostě stává.

Svádění, vztah a všechny věci kolem samozřejmě nejsou žádnou soutěží. To bych nikdy neřekl. Ale hodně chlapů třeba přemýšlí v čem je ten nový kluk bývalé partnerky lepší, to už soutěží zavání a jasně, je to kravina. Ber ty věty jako způsob jak jsem chtěl nakopnout nesmělé k tomu, aby něco udělali. Nedávej té větě velkou důležitost.

Bronzi

Pokud je ta holka pěkná, tak je téměř jisté, že se o ní budou zajímat jiní kluci a ona s nimi bude s největší pravděpodobností komunikovat a i zřejmě flirtovat.

Mnoho holek když jsou nezadané, tak běžně mají i několik schůzek za týden. A ty jako dobyvatel jsi jeden z mnoha. Je třeba se s tím smířit.

A do třetice. Nepřemýšlej v čem jsou lepší ti druzí. Ukaž že jsi lepší ty :-).

Martina

Moc pěkný článek hezky napsaný.

Komentáře jsou pro tento článek již uzavřeny.

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek:

Tato stránka již není udržována. Děkuji za pochopení.