9 nejlepších hudebních alb roku 2012

Pondělí, 17. Prosinec 2012

Během roku jsem našel plno nových interpretů, poslechl kopu alb a řekl jsem si, že udělám tento přehled. Jsou to alba, které si určitě zaslouží pozornost. Berte to například jako inspiraci na hezký vánoční dárek.

Jak jsem alba pro tento článek vybíral?

Jednoduše poslechem z mého mobilu. Určitě to nejsou nějaké odrhovačky z rádií. Já hudební hitparády nesleduji a rádio si nepouštím. To snad bude mít nějaký vliv na výběr a třeba najdete skupinu, o které jste dřív ani neslyšeli.

Ellie Goulding – Halcyon

Tohle je pro mě největší překvapení a nejpříjemnější poslech za poslední dobu. Ellie Goulding je americká zpěvačka a zaujme hlavně nádherným, charakteristickým hlasem. Celé album je klidné a bouřlivé zároveň. Je to něco, co si budete rádi pouštět znovu a znovu. Každá, opravdu každá skladba je nádherná, unikátní a díky tomu se jen tak neoposlouchá.

Pokud hledáte album plné emocí s příjemným hlasem a rytmem, jděte do toho. Nikdy toho nebudete litovat. To vám slibuji.

HalcyonNázev alba: Halcyon
Počet skladeb: 14
Žánr: Pop, Electronic, Dance, Rock
Cena: $7.99 (cirka 150,-)
Mé hodnocení: 90 %

Fun. – Some Nights

Chcete hudbu, kterou si pustíte nahlas a budete si vesele zpívat? Chcete příval energie? Fun. je pak jasnou volbou. Fun. je americká indie pop skupina založená v New Yorku. A tohle album si určitě zamilujete. Obsahuje jak pomalé písničky, tak překvapivé zvraty. Jak už jsem řekl… chcete si zpívat a být v pohodě? Kupte si album Some Nights.

Some NightsNázev alba: Some Nights
Počet skladeb: 11
Žánr: Alternative, Rock
Cena: $8.99 (cirka 170,-)
Mé hodnocení: 84 %

Imagine Dragons – Night Visions

Tohle bych přirovnal trochu ke skupině Fun. jen s tím rozdílem, že je album drobet klidnější. I když tam najdete nakopáváky jako „It’s Time“. Osobně tuhle skupinu neznám dlouho, ale už teď mohu říct, že patří mezi mé oblíbené. Nejen, že umí rozveselit a je příjemná na poslech, ale má i nádherné texty. Ty je opravdu radost poslouchat, vypnout a jen relaxovat.

Night VisionsNázev alba: Night Visions
Počet skladeb: 13
Žánr: Alternative, Rock
Cena: $7.99 (cirka 150,-)
Mé hodnocení: 72 %

Hollywood Undead – American Tragedy

Rap moc neposlouchám, Hollywood Undead si zapnu ovšem rád. Především díky stálému nakopávání. Texty jsou pravdivé, na rovinu, bez keců okolo. Skupina se dobře pamatuje, protože členové nosí masky a vystupují pod pseudonymy. Tady máte pro ukázku kousek textu ze skladby Pour Me.

Nalij mi, nalij mi, nalij mi ještě.
To mě drží, drží jako nic jiného.
Ještě jeden drink, potom přísahám, že půjdu domů.
Pravda je, že doopravdy nemám kam bych šel.
Tak mi nalij, nalij mi… nalij mi ještě.

Probudil jsem se v půlce odpoledne.
Se sluncem na obloze, ale začíná se stmívat.
Jdu k zrcadlu, jen abych si určil sám sebe.
Yeah… život je těžší, když nemiluješ nic jiného…

American TragedyNázev alba: American Tragedy
Počet skladeb: 19
Žánr: Rock, Metal, Hard Rock
Cena: $14.99 (cirka 295,-)
Mé hodnocení: 85 %

B.o.B – Strange Clouds

B.o.B je jeden z mála raperů, které mám rád. Skladba So Good je pro mě jedničkou z celého alba. Jestliže hledáte něco neutrálního, ale i tak poutavého, tohle je ono. Je možné, že právě tomuto interpretu dost nadržuji, protože na jeho skladbu Airplanes nikdy nezapomenu. Na okamžik, kdy mi do uší zní ten nejkrásnější ženský hlas na planetě a k tomu sledujete na čisté obloze hvězdy, na to se špatné zapomíná.

Ale i přes vzpomínky, které mám s tímto interpretem spojené se dozajista jedná o kvalitní hudbu a pokud máte rádi hip-hop a nemusíte ty ego odrhovačky, které dnes dělá každý… album Strange Clouds je vysvobozením.

Strange CloudsNázev alba: Strange Clouds
Počet skladeb: 15
Žánr: Hip-Hop, Hardcore Rap, Rock
Cena: $9.99 (cirka 200,-)
Mé hodnocení: 68 %

BigKids – Never Grow Up

Že ženský hlas jako chraptivá Barbie nemusí vždy znít špatně dokazuje Rosie Bones. Pokud potřebujete pozitivní hudbu do svých uší, BigKids se vám určitě zalíbí. Mě dostala jejich skladba „Superhero“, která bohužel na albu není. To koneckonců vůbec nevadí, protože každá jejich skladba je skvělá.

Tahle teprve před rokem založená skupina si určitě zaslouží šanci. Za tu stovku bezpochyby stojí. A já se už teď těším na další jejich album.

Never Grow UpNázev alba: Never Grow Up
Počet skladeb: 11
Žánr: Pop, Hip-Hop
Cena: $7.99 (cirka 150,-)
Mé hodnocení: 90 %

Linkin Park – Living Things

Oh, kdo by neznal Linkin Park? Těžko se mi o skupině něco říká, protože ji poslouchám již přes 10 let a tak nedokážu být objektivní. Už jen za to, že dokáží stále tvořit kvalitní, poutavou hudbu si zaslouží obdiv. Skladbu „In My Remains“ jsem si taky hned zamiloval a celé album doporučuji všem rockovým fanouškům k poslechu. Linkin Park nezklamou.

Living ThingsNázev alba: Living Things
Počet skladeb: 12
Žánr: Alternative, Rock, Metal
Cena: $11.99 (cirka 240,-)
Mé hodnocení: 65 %

Owl City – The Midsummer Station

Skupina Owl City byla pro mě do nedávna velkou neznámou. Správně řečeno jde spíše o projekt synthpopového žánru, protože člen je jen jeden, Adam Young. Ten sám tento projekt vypracoval na úžasnou úroveň. Skladby jsou příjemné a s poslechem jen tak nebudete chtít přestat. Celý jeho příběh zní až pohádkově. Pro své odhodlání a skvělou hudbu si zde zaslouží své místo.

The Midsummer StationNázev alba: The Midsummer Station
Počet skladeb: 12
Žánr: Pop, Electronic, Rock
Cena: $7.99 (cirka 150,-)
Mé hodnocení: 80 %

We Shot the Moon – Love and Fear

Neměl jsem nic a nyní mám už 3 alba. Stačí to jako vysvětlení? Ani jsem se nenadál a už vyšlo nové album My Favorite Christmas Gift. Skvělé tempo a sympatické písničky. Jestli jste romanticky založení a chcete něco klidného, neváhejte ani minutu. Byl by to promrhaný čas…

Love and FearNázev alba: Love and Fear
Počet skladeb: 10
Žánr: Rock, Pop
Cena: $9.90 (cirka 195,-)
Mé hodnocení: 75 %

Jedna malá žádost na konec článku

Na první pohled se to nemusí zdát, ale článek mi dal zabrat jako žádný jiný. Rozhodnout z nějakých sto padesáti alb, co mám v mobilu, které je to pravé pro zařazení bylo obtížné. Nemluvě o shánění videí, informací o albu, převádění ceny, upravování coveru… zkrátka budu vděčný, pokud článek doporučíte přátelům. Já se pro tento rok loučím a přeji krásné svátky.

{ Komentáře k článku }

Forest

To muselo dát práce. Mám v plánu něco podobného, dělám si poznámky už dopředu, tak uvidíme jak to dopadne. The Midsummer Station má strašně hezkej cover :).

Komentáře jsou pro tento článek již uzavřeny.

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek:

Tato stránka již není udržována. Děkuji za pochopení.