Místa, kam můžete s holkou na rande

Pátek, 29. Březen 2013

Pomalu nám začíná vykukovat sluníčko a tak mě napadlo napsat článek o tom, kam můžete jít s holkou na své první, poznávací rande. Budu tu psát o známých místech, ale i tak doufám, že se vám článek zalíbí.

V první řadě, jak pozvat holku na rande?

Často se mě lidé ptají, ale je to prakticky jedno. Podstatné je být rozhodný. To bohatě stačí. V praxi to znamená, že nebudete holku prosit, ale spíše jí předhodíte dobře řečenou otázku podle okolností. Pokud tedy budete stát nedaleko kavárny, nebudete ji žádat, ale rovnou ji pozvete na zákusek.

Stačí být pozorný a naslouchat. Pokud cítíte sympatie z její strany, zkuste ji prostě někam pozvat. To nutně ovšem neznamená, že musíte čekat na její zájem. Velké šance můžete mít i bez toho. Stačí být sebejistý s vědomím, že o ni opravdu stojíte. Dříve či později to vycítí i ona. To, že se nijak neprojevuje rozhodně neznamená, že to nemůžete zkusit. Ale teď zpět k hl. tématu.

1) Asi to nejčastější pozvání je do kavárny

A osobně to mám docela i rád. Není to jako restaurace, kde sedíte přes hodinu a nemáte pořád nic na stole. Takovéhle útulné, mírně nasvícené místo je podle mého na rande ideální. Sedíte proti sobě (což je na prvním rande asi nejlepší volba) a nic vám nebrání chytit holku za ruku, usmát se či udělat jen nějaký letmý dotek. Zároveň máte na stole jen nápoj a tak můžete v klidu po pár minutách z kavárny odejít a vydat se spolu na příjemnou procházku.

Pokud vám kavárny nevoní, můžete zkusit cukrárny. Do nich skoro vůbec nechodím, ale při autoškole to bylo místo, kam jsem se slečnami moc rád chodil probírat nejen naše neúspěšné pokusy o získání řidičáku. A bylo to tam fajn. Nic přeslazeného na tom není. I když na kavárnu to asi nemá.

Africká kavárna.

2) Holku můžete pozvat i na své představení

Ať už divadelní či jakékoli jiné. Případně trénink, pokud děláte něco, co by mohlo být v jejích očích zajímavé. Před lety, když jsem aktivně dělal Parkour, bylo plno slečen, které tento sport / ne-sport zajímal. Musel jsem jim to vysvětlovat, ukazovat videa a lhal bych, kdybych říkal, že se jim to nelíbilo. Pak už jen stačí nadhodit schůzku, že se uvidíte při tréninku či v tu a tu hodinu budete někde trénovat v jejím okolí. Ona se podívá, co dokážete a potom si můžete v klidu sednout a příjemně si spolu povídat.

U mě to sice skončilo vždy jen u toho povídání, protože mi nejde trénovat a zároveň se holce naplno věnovat. Protože když už jdu na nějakou schůzku, je to proto, že mě ta slečna opravdu oslovila a já se o ní chci dozvědět více. Tak či onak je to dobrý tip na neokoukané rande. Já bych byl třeba rád pozván na něco, co slečnu baví. Aby mi ukázala pro co žije. Nechci při rande sedět na zadku u jídla, protože už tak v křesle prosedím dost času při psaní.

3) Pozvání na pěkný film je taky atraktivní

A na film píšu schválně, protože tím nemyslím pozvání do kina. To je sice fajn, ale já tu chci mluvit o něčem jiném. Pozvání do kina totiž každý zná. Sejdete se, trochu se projdete, podíváte se na film a po skončení ji jako gentleman doprovodíte domů, kde si před dveřmi začne podezřele hrát s klíči a tak jí dáte polibek a pak už frčíte domů. Ale ono to jde udělat i jinak. O to víc, když už se trochu znáte (kamarádka kamarádky) a důvěřujete si.

Můžete ji totiž pozvat na ten pěkný film rovnou k vám. Na stůl připravíte něco „k zakousnutí“, pohodlně se usadíte do gauče a pak už si spolu můžete vychutnat zmiňovaný film. Nikdo vás neotravuje a máte zaděláno na příjemný večer. Můžete si u filmu povídat a klidně se i trochu tulit. Začnete doteky, neopomenete pohledy do očí a zbytek už nechám na vaší fantazii.

Noční sledování televize.

4) Jen tak si spolu sednout do parku? Klidně…

I to může být hezké a možná i nezapomenutelné, pokud se budete trochu snažit. Nemělo by se opovrhovat ani obyčejnou procházkou či jízdou na kole. Některé holky procházky moc nemusí a raději si zajdou s nějakým hlupákem na jídlo zdarma, ale ty mi přece nechceme. Rande je o touze seznámit se a poznat blíž toho druhého. Ve své podstatě na místě vůbec nezáleží.

Zpět ovšem k tomu sezení v parku. To je výhodné hned z několika důvodů. Pokud se moc dobře neznáte, je kolem dost lidí a holka se nemusí bát. Může si taky s sebou vzít kamarádku, která po pár minutách „bude muset jít“. Kolem sebe máte navíc plno věcí k navázání rozhovoru. Takže se nemusíte bát, že by nebylo o čem povídat. Třeba na jedné takové schůzce se k parku připotácel jeden opilec, který nás chtěl napadnout. Naštěstí ho banda, očividně méně opilých, chlápků přidržela. I tak bylo o vzrušení postaráno.

Celkově je schůzka v parku dobrá proto, že můžete kdykoliv odejít a není pevně vázaná na čas, který spolu musíte být. Takže pokud máte trénink, stačí si takové rande domluvit a přijet na místo třeba o hodinu dříve. Příjemně si popovídáte a až bude čas, rozloučíte se s tím, že už bohužel musíte jít.

{ Komentáře k článku }

Ester

Napsal jsi to hezky. Podstata rande je poznat se. Líbí se mi, že skoro všechno je takové rande za málo peněz. Nic náročného. Já teď bojuji s tím, jak říct chlapovi, že s ním chci jít na rande.

Co říct, když chci na rande. Vždy jsem byla zvyklá, že jsem byla zvána.
Dáš mi radu?

Tomáš Erlich

Hlavně mu neříkej, že chceš na kafe či pivo, bral by to příliš kamarádsky. Zkus mu místo toho s úsměvem nadhodit pozvání na jídlo, do kina či něco podobného. Když se budeš chovat mile, pochopí to. Popřípadě můžeš zkusit, že něco potřebuješ poradit / s něčím pomoc. Ale je to hrozně starý a okoukaný.

Jak jsem psal v článku, mě je to třeba celkem jedno. Stačí zapojit šarm a prostě jít. I obyčejná hodinka povídání může být skvělá. Alespoň já si nejvíc pamatuji ty obyčejné rozhovory a momenty. Bez žádného plánování ani ničeho extra.

Komentáře jsou pro tento článek již uzavřeny.

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek:

Tato stránka již není udržována. Děkuji za pochopení.