Balíček fontů ke stažení zdarma (250 ks)

Pondělí, 6. Duben 2009

V tento den jsem si pro vás nachystal balíček 250 fontů, které si můžete stáhnout úplně zdarma. Dnes je totiž 6. dubna 2009 a slavím své devatenácté narozeniny. Rozhodl jsem se, že nebudu obdarováván jen já, ale také moji návštěvníci blogu. V tomto balíčku najdete všemožné fonty, které se můžou hodit pro váš web, obrázek, dopis, nebo cokoliv jiného.

Co v tomto balíku najdete?

Jako ukázka toho, co najdete v balíku fontů vám poslouží tento obrázek.

Ukázka různých fontů z balíčku.

Pokud si chcete zásobu fontů více rozšířit, stáhněte si i obrázkové fonty z mého dalšího článku. Jsou opět zdarma a zabalené v jednom balíčku. V něm najdete různé ikonky, symboly a zkrátka piktogramové fonty.

Jak nainstalovat font?

  • Windows Vista: Stiskněte pravé tlačítko myši a klikněte na „Instalovat“
  • Windows XP: Vložte soubory do složky C:\WINDOWS\Fonts

Před vložením či instalací je nutné tento balíček rozbalit. Je zabalen v ZIP archivu. Archiv můžete rozbalit například pomocí programu WinZip.

Licence

Tento balíček tvoří 250 volně šiřitelných fontů. Jsou k dispozici zdarma a jejich prodej je tedy nelegální. Můžete je využít jen pro vlastní potřebu. Tedy například pro tvorbu prezentací, letáků a podobně. Nikoli ovšem k prodeji.

Autor tohoto balíku si vyhrazuje právo umísťovat tento soubor na jiné servery. Pokud se vám balíček líbí, odkazujte přímo na tento článek.

↓ Stáhnout kompletní balíček fontů

balicek-fontu-ke-stazeni-zdarma_download.zip

{ Komentáře k článku }

satoo

Jak je to s licenci?

Tomáš Erlich

Díky za upozornění. Licenci jsem doplnil do článku.

Petříček

Toto jsem hledal, tvůj web je velmi užitečný a tvému okolí nadmíru prospěšný.

Matěj Černý

Hodně dobré! Zase se PS a IL bude načítat o něco dýl ;-).

Raddimm

Souhlasím s MČ. Jinak dobrý tip, díky.

Tomáš Erlich

Pokud se ti fonty opravdu líbí budu rád, když článek doporučíš i dalším grafikům, nebo jen lidem, kterým se kvalitní free fonty hodí.

Roman Ožana

Tož všechno nejlepší světe – díky za fonty.

Tomáš Erlich

Díky moc. Jsi první kdo mi takto pomocí formuláře popřál :o)
Snad budeš s fonty spokojený. Tak ať se daří.

Iwča

Potřebovala bych vědět jak mám dát ty nový fonty na webovky.

Tomáš Pučík

Asi to vyzkouším, abych si měl s čím hrát. :D

CoMPaNy

Skvělá věcička, dík moc :).

Tomáš Erlich

Není zač. Dělal jsem to pro Vás. Trvalo docela dlouho než jsem to všechno připravil a jsem rád, že jsem mohl ostatním pomoct. Je vážně otrava hledat mezi tisíci fonty ten pravý. Po stažení tohohle balíku to snad už nebude potřeba.

Martina

Ahoj, mě to nejde nainstalovat. Je to v zipu. Co mám dělat?

Příspěvek editován v 15.36
Dobrý, už sem na to přišla.

Wiwis

Ahoj,
haleď prosím tě mě to nejde. Plsky. Napíšeš mi jak to mám udělat, aby to šlo? Díky předem.

Tomáš Erlich

Ten balíček je zabalený. Takže ho musíš nejprve rozbalit a až poté jednotlivé soubory nakopírovat do příslušné složky. Pro rozbalení můžeš použít například program WinZip. Stáhni si jej (stahuj.centrum.cz/utility_a…) a celý archiv rozbal. Poté všech těch 250 souborů překopíruj do složky C:\WINDOWS\Fonts.

Tomáš Kumhala

Hele co je to ten font? K čemu to je?

Cullinda

Super. Díky moc :)

Tomáš Erlich

Rád jsem to udělal.

neo72

Nazdar starý brachu :-) Asi tento web prošmejdím celej. Až budu mít čas. Je tady všechno, co potřebuju, co využívám, co hledám. Super super, jen tak dál :-) и это не удивительно – se hold pozná profík :-) Zatím se měj.

Tomáš Erlich

Díky. Strašně jsi mně potěšil. Takových komentářů bych si přál víc. Moc díky. Nové články čekej v polovině prázdnin. Momentálně řeším moc věcí a není čas. Už mám připraveno hodně témat. Pak by měli být nové články znovu každý měsíc. Sám uvidíš.

PS: O prázdninách čekej nový design. Snad se bude líbit. Bude jednoduchý a přehledný. Snažil jsem se také zohlednit lidi s horším zrakem. Sám uvidíš. Ještě jednou za komentář :o)

Lucik97

Je to tu moc moc pěkný! Našla jsem to jen tak náhodně, když jsem brouzdala po netu a stahovala různý fonty. Dám o tomhle webu určitě vědět i kamarádům! Zítra sem ještě skočím, protože je už docela dost hodin. Ale určitě to nebude moje poslední návštěva! :o)

PS: Zrovna sem stáhla ten balíček a je mooc super! Např. ty písmenka s pavučinami a pavoučík. :D

Tomáš Erlich

Wow. Děkuji moc. Musím taky poděkovat za podporu. Pokud na blog někde odkážeš, či něco napíšeš. Budu ti vděčný. Dělám to pro lidi a tak by bylo dobré to využít naplno…

Ohledně těch fontů. Díky. Potěší to. Opravdu! Snažil jsem se vybrat opravdu jen ty nejlepší, které jsem kdy našel. Snad je to znát :).

Masterbill

Možná by ještě nebylo špatné doplnit do příspěvku, jestli podporují fonty českou diakritiku :).

Tomáš Erlich

Díky za návrh. Ono. Těžko říct. Je to sbírka 250 ti fontů. Nedá se jednoznačně říct, že všechny podporují českou diakritiku. Nějaké fonty podporují… a nějaké zas ne :).

Smoke!One

Zdarec… Hele měl bych mít ty fonty i v PS CS3? Pač je tam nemám…
Dík.

Tomáš Erlich

Při správném vložení stačí Photoshop restartovat a hned by tam měli být. Pokud ne – zkus resetovat počítač. Fonty by měli být všude. V malování, poznámkovém bloku a i v tvém PS CS3.

Smoke!One

Peace… tak už to mám v poho ;). Dík moc… jinak good web.

Tomáš Erlich

To jsem rád. Snad se ti budou líbit. Jinak za oboje pochvaly moc děkuji :).

Adam Výborný

Zdravím, díky za fonty. Jsem rád, že se v téhle době dá najít ještě slušný blog který neznám. Znám tě jako komentátora, ale až teď mě napadlo kliknout na odkaz a zjistit co jsi zač :D. No nic jdu si to pročíst a přidat do RSS.

P.S.: Kdyby jsi se divil proč mi nejde portfolio ani blog, tak vydrž portfolio je ve fázi dokončování a na blog stále hledám nějaký pěkný design.

S pozdravem Adam Výborný.

Tomáš Erlich

Ahoj, rádo se stalo. Alespoň, že jsi kliknul. Jinak bych přišel o jednoho pravidelného čtenáře (já věděl, že se komentování blogů vyplatí). Taky díky za uložení do RSS. Snad se ti budou líbit další články. Jsou všelijaké :)

Co se týče tvého blogu. Hned jak bude funkční – rád si ho prohlídnu.

Ohledně pluginu Subscribe to Comments 2.1 se vše připravuje. Čeština je už hotová, ale ještě se domlouvám s autorem pluginu. Odkaz na stažení by měl být na stránce autora a na mém blogu. Aby jsi si to nemusel hlídat – až bude pošlu ti mail s odkazem na stažení. Platí?

Adam Výborný

A ještě dotaz, ty jsi psal, že máš počeštěnou verzi toho pluginu na upozorňování nových článků na email? Pokud ano, napiš odkaz. Díky.

Adam Výborný.

Kačka

Ahoj, do jaké složky to mám překopírovat, když to chci do PhotoFilteru?

Tomáš Erlich

Ahoj Kačko. Standardně dej soubory (fonty) do složky, jak říkám v článku. Tedy do složky C:\WINDOWS\Fonts. Hned po tom, co je tam nakopíruješ, je budeš moci používat ve všech programech v tvém počítači.

Petr Valla

Moc pěkný balík fontů, opravdu vždy rád po takovýchto pěkných fontech sáhnu, když tvořím nějaký design :-).

Tomáš Erlich

Díky. Jsem rád, že jsou užitečné. Netušil jsem, že se budou tak stahovat. Každopádně jsem hrozně rád, když vidím, že lidé, co tvoří designy si moje fonty stahují (spíše můj balíček). Je to úžasný :).

Jirka

Ahoj Tome, chci poděkovat za Fonts Pack. Je dobrý a určitě jej využiju, ale chtěl jsem se optat – prosím Tě – fonty jsou v pohodě, ale poraď mi, jak či kam ukládat stažené rámečky, různé pergameny a pod. Také do Písma v př.-od.prg.? Tohle mi není jasné a raději to sám zatím bez nápovědy nezkouším. Předem moc díky za pomoc a přeju moc úspěchů ve všem, co děláš, ahoj – Jirka.

Tomáš Erlich

Já také děkuji. Za návštěvu a pochvalu. Jsem za to moc rád. O rámečkách nic nevím. Podle mého myslíš takové ty fonty, které mají místo písmen různé znaky. To se všechno hazí do stejného adresáře. To je všechno stejný. Myslel jsi tohle?

The-Morder

Ahoj, je to super díky moc :)
Mám malou prosbu, neví někdo, kde sehnat font Chiller? Popřípadě díky za odkaz :-)

Tomáš Erlich

Hodně dobrá stránka je MyFonts.com kde najdeš i Chiller. Pokud to není ono, zkus hledat kupříkladu přes Google…

FragMeter

Fakt pecka ;-) hodí se moc díky (Dobrá práce).

Tomáš Erlich

Heh díky! Jsem taky rád, že se to tolika lidem líbí. Byla by blbost to prostě po tom, co člověk přestane dělat grafiku ty fonty prostě vyházet. Těší mě každý komentář. I tvůj. To slovo: Dobrá práce. Docela jsem se zasmál. Připomnělo mi to hlášku Willa Smitha z filmu Hancock :).

Peťullka

Aloha! My máme doma program na rozzipování, ale vůbec nevím jak se to dělá. Poradíte pls? Děkuju. Odepište na můj email =)

Dančááá

Ahoj. Mám Windows Vista a když jsem to tam chtěla uložit napsalo mi to: Nahradit soubor? Tak to jsem odmítla. Jak to tam mam teda dát?

Tomáš Erlich

Ahoj. Normálně to přepiš. Je totiž možné, že některý z fontů již v PC máš a tak se tě to ptá. Potvrzením nic nepokazíš. Hned poté, co je tam nakopíruješ již musí fungovat. Jestli máš nějakou aplikaci spuštěnou – vypni jí a znovu zapni. Po novém načtení by se měli fonty již ukazovat (kdyby ne – restartuj počítač).

Milošák

Super. Je tam font, který zrovna potřebuju. Díky.

Klára

Jak je v ukázce napsáno Woggle, tak to písmo v tom balíčku není. Jak to?

Tomáš Erlich

Pokud je na obrázku bude i v balíčku. Stačí jen hledat. Pokud ho tam ovšem nenajdeš, zkus se poohlédnout jinde. Určitě ho najdeš.

Nikyska

Nu takže. Moc, moc díky za tohle. Moc mi to oživilo rejstřík mejch nápadů přes PhotoFilter :-). Nejdřív sem nevěděla jak to mám uložit a pak jsem si na to přišla :D. Jsem přece jen blonďatá :D, ale fakt dííík. Moc, moc :-).

Klára

Ty fonty jsou opravdu povedené, ale chybí mi tam písmenka jako ž, ř, č, š a ě, které to neumí.

Anna

Páni moc děkuju. Je to úplně skvělí toto už dlouhou dobu hledáám… nejdříve jsem to nepochopila jak to uložit, ale pak jsem si přečetla ten návod pod tím článkem 45 od tej kacky.. a fak moc díky…

Eva

Skvělé, díky. Dobrá práce!

Petr

Ahoj, prosím tě jak mám k těmto FONTŮM přidělat českou diakritiku. Dík

Tomáš Erlich

Obávám se, že nijak. Ve fontech se nevyznám, ale je to jako soubor. Pokud tedy soubor neupravíš (netuším v čem) a nepřidáš diakritiku tak se obávám, že to nepůjde. Ještě pokud je použiješ na obrázek – můžeš do obrázku diakritiku domalovat. Bude to práce, ale řešení to je :).

Miluše Nováková

Milý Tomáši, Tvůj balíček mi zachránil celý nedělní večer! Počítala jsem s tím, že budu muset pracně obkreslovat a zatím oba fonty, které jsem neměla, byly v Tvém balíčku. Mockrát děkuji za dárek a dodatečně po cca 2,5 letech všechno nejlepší k narozkám!

Dee

Ahoj ahoj. S velkou radostí můžu napsat, že tvůj balíček je úspěšný! Byla jsem už zoufalá a vůbec jsem nevěděla kde si je stáhnu. Děkuju moc, jsem tvým dlužníkem ;)

Hudas

Zdarec, dekuju MOC za fonty. Zachranils me, jsem ted ve spanelsku a pripravuju prezentaci ve spanelstine o Milosovi Formanovi, tak to bude spica. Vse nej dodatecne k narozkam hehe!

KačenKa

Nepochopila jsem jak mám vložit ty fondy do C:\WINDOWS\Fonts… :((♥

Tomáš Erlich

Zkrátka je zkopírujte do té složky. Všechny nebo jednotlivé soubory vemte a hoďte je do složky Fonts. Nevím jak bych to lépe vysvětlil. Prostě tam patří :).

KačenKa

Hih =) Děkuji, mě tam nešla přetáhnout celá složka najednou, tak jsem to nechápala =P ale poradila jsem si :)♥ Moc jsi mi pomohl… mtmr ! =)) ♥

Eva V.

Páni, super, to jsem už dlouho hledala :) Nevíš, jestli to funguje i na Windows 7?

Denisa

Ahoj, mám menší dotaz k tomu :) jdou ty fonty dát i do programu na úpravu videjí? Mě by se skvěle hodili do Sony vegas :)

Tomáš Erlich

Ano, dá se to použít na vše. Soubory prostě vložíš do složky, aby je Windows přijal a poté jsou už k použití ve všech programech.

Jarda

Tome, díky. Náhodou jsem na Tvé webovky narazil, když jsem hledal nějaký nový font pro „vylepšení“ grafiky. Jsi borec.
Měj se prímově. Jarda.

Komentáře jsou pro tento článek již uzavřeny.

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek:

Tato stránka již není udržována. Děkuji za pochopení.