25 nejlepších obrázkových fontů ke stažení

Pátek, 23. Březen 2012

Pro dnešek jsem si připravil výběr těch nejlepších „piktogramových“ fontů volně ke stažení. Vzhledem k tomu, že některé obrázkové fonty stojí i několik set korun, tak je takový balíček zdarma vždy potěšující. Výběr opravdu stojí za to, přesvědčte se z obrázku níže sami.

Co v balíčku najdu a proč fonty pro obrázky

U fontů můžete na rozdíl od obrázků měnit jejich velikost bez rozmazání a ztráty kvality. Písma mají také mnohem menší velikost než nějaký grafický návrh, který byste vytvořili pomocí Photoshopu. Rozhodně se také lépe přenáší (sada ikonek v jednom malém souboru).

Zde přidávám obrázek, který nejlépe ukáže, co v balíčku najdete.

Obrázkové fonty

Jen bych upozornil, že všechny fonty v balíčku jsou různé webové ikonky pro webmastery, smajlíci, ozdobné symboly, piktogramy a podobně. V tomto balíku tedy nenajdete fonty (písmo) jako takové. Často lidé totiž hledají hezké fonty, které podporují háčky a čárky. Ty tu opravdu nenajdete…

Jak nainstalovat font / písmo?

Jestli se ptáte, jak vložit písmo do PC, tak si jako první stáhněte samotný balíček z webu. Poté ho rozbalte a postupujte podle instrukcí níže.

  • Windows XP: Vložte soubory do složky C:\Windows\Fonts.
  • Windows Vista, 7 & 8: Pravé tlačítko myši a zvolte „Instalovat“.
  • Mac OS X: Soubory vložte do složky /Library/Fonts/.

Před vložením či instalací musíte balíček rozbalit. Archív můžete rozbalit například pomocí programu WinRAR. Pro Mac pak muCommander.

Od této chvíle jsou fonty uložené a k použití. Najdete je ve svém Photoshopu (PS), malování, Wordu, PhotoFiltru, Sony Vegas a všem, co fonty používá.

Licence tohoto balíčku s fonty

Všechny fonty můžete svobodně šířit, měnit (adaptovat) a samozřejmě používat. Je zakázáno je prodávat či vydávat za své. Jako autor balíčku si vyhrazuji právo na odkazování přímo na balíček bez uvedení jeho zdroje.

↓ Stažení balíčku obrázkových fontů

Rozumím a chci balíček fontů stáhnout [1.2 MB].

{ Komentáře k článku }

Tomáš Erlich

Jen pod čarou dodám, že na obrázku je jen strohý nástřel balíčku.

Ten totiž obsahuje všelijaké rámečky, ornamenty, odrážky, symboly, obyčejné i webové ikonky. Třeba font, který obsahuje ikonky na sociální služby či font plný různých provedení nákupního košíku – pro e-shopy docela milé.

Obsah se dá rozdělil na 3 části a to jako fonty pro webovou grafiku, na zkrášlení obrázků a pro e-shopy. Tak ať slouží!

KačenKa

Wow, to se bude hodit! ;)

Miluše Nováková

Ahoj Tomáši, moc díky.
Fontů není nikdy dost a obrázkový jsou super.

Tomáš Erlich

Už delší dobu jsem chtěl udělat pokračování článku na téma fonty ke stažení a teď si to můžu, alespoň jako, odškrtnout. Věřím, že to plno lidí ocení. Pokud člověk chce poupravit fotku, stačí si stáhnout třeba PhotoScape (program na úpravu fotek), stáhnout tyhle fonty a má za pár minut hotovo a nic ho to nestojí. A to se mi na tom líbí.

Shen

Díky, určitě to u mě najde uplatnění ;).

Terka

Zdravím,
nějak mi to nefunguje. Celá složka tam vložit nelze a když to chci zkopírovat, nejde to. Prosím, potřebuji pomoci.

Tomáš Tůma

Když vidím ty fonty, vzpomenu si, jak si říkal, že by jsi ještě nějaký vyhrabal, co ty na to? :D Už nemám nápady ani moc fontů k grafice.

Tomáš Erlich

Ty slíbené fonty jsou tyto.

Přišlo mi zbytečné zase vkládat nový balíček obyčejných fontů, ten předchozí je perfektní. Je tam přes 200 fontů, co by člověk víc mohl chtít. Tady jsem se zaměřil na piktogramy a různé znaky. Hodí se to pro ozdobu do nějakého loga. Já sám jsem to už použil a hodí se to. Balíček je menší, ale o to přehlednější a kvalitnější. Další zatím nějak neplánuji. Ani nevím, co bych tam měl dávat.

Jediné, co mne napadá je udělat balíček kde budou Brushe pro Photoshop. Ty jsou na ozdobení taky perfektní a základní nabídka je fakt skromná. V počítači jich mám desítky. Možná bych mohl vybrat ty nejlepší a vložit je sem ke stažení. Ještě uvidím…

Komentáře jsou pro tento článek již uzavřeny.

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek:

Tato stránka již není udržována. Děkuji za pochopení.