Zašifrování hesla pro .htpasswd

Čtvrtek, 4. Září 2008

Na internetu je plno nástrojů pro zašifrování hesla pro .htpasswd a já Vám ukážu jak si takový nástroj můžete udělat sami. A tak už nebudete potřebovat hledat generátory, které stejně většinou nefungují. Budete mít vlastní…

Jak to vypadá? Ukázka po kliknutí…

Po kliknutí se dostanete na ukázku tohoto nástroje. Použití je jednoduché. Stačí vyplnit údaje a hned Vám bude vygenerován kód, který si vložíte do svého souboru .htpasswd. Pokud chcete tento nástroj na své stránky zkopírujte zdrojový kód, který najdete níže. Důležité je uložit tento soubor jako heslo.php. Pokud nemáte čas nebo jste líní připravil jsem pro Vás celý nástroj zabalený v ZIP archivu. Na stažení ho najdete zde nebo na konci článku.

Zdrojový kód pro zašifrování hesla:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta http-equiv="Content-Style-Type" content="text/css">
<title>Zašifrování hesla pro .htpasswd</title>
</head>
<body>

<form action="heslo.php" method="post">
Uživatelské jméno: <input name="jmeno" type="text">
Heslo: <input name="heslo" type="text">
<input name="Odeslat" type="submit">
</form>

<br><br>
<?php
$heslo = $_POST["heslo"];
$jmeno = $_POST["jmeno"];
if ($heslo == "")
{echo "Zadej uživatelské jméno a heslo, které se má převést pro .htpasswd";}
else{
$heslo_old = $heslo;
$heslo = crypt($heslo);
echo "<p><strong>Zapamatujte si prosím:</strong><br>Uživatelské jméno: $jmeno<br>Heslo: $heslo_old <br><br><em><strong>Do .htpasswd vložte tento kód:</strong></em><br><strong> $jmeno:$heslo</strong></p>";
}
?>
</body>
</html>

↓ Stáhnout funkční ukázku

Stáhnout kompletní výsledek (0,7 kB).

{ Komentáře k článku }

Rank

…a já raději používám nástroj pro hesla přímo v serveru Apache ;).

Dan

Ahoj, dá se to nějak dešifrovat?

Tomáš Erlich

Ahoj, je velká pravděpodobnost, že ano. Nikdy jsem to nezkoušel ani nad tím nepřemýšlel, ale neexistuje nic, co by nešlo dešifrovat. Možná na internetu nějaký nástroj najdeš.

Dám příklad z jedné online hry, protože jsem se docela dlouho věnoval game-hackingu. Celá hra odesílala šifrované pakety a tak nebylo možné číst, co se vlastně odesílá abych s tím mohl dál pracovat. Za 3 měsíce pár šikulů udělalo program (dll), který pakety dešifroval a vše bylo rázem možné číst. Pak jen stačilo zjistit, co jaký paket dělá a znamená a šlo se vyblbnout.

Ještě dodám, že ukázka nástroje nefunguje správně, protože můj hosting toto šifrování nepodporuje. V článku o zaheslování stránek odkazuji na stránku kde funguje správně.

PS: Ty umíš vytvářet hry? Hodil by se mi někdo, kdo umí C++ na programování jednoho projektu :).

Dan

Ahoj, promiň že odpovídám tak pozdě, já na to vždy zapomněl. Hry… No C++ neumím..učím se v C#, zatím umím jen konzolovky. Hry vytvářím v GameMakeru…

Tomáš Erlich

Jsem rád, že jsi si odkaz schoval a kontroluješ, co je nového. Game maker znám, asi 6 let dozadu jsem na něm udělal jednu klikačku. Učit se takhle postupně je asi to nejlepší (vídám to často), co můžeš udělat, když pro to máš nadšení a baví tě to.

Já hledám spíše zkušeného server programátora, který zvládá práci s pakety. Ale to nevadí… přeji hodně štěstí v tvorbě :).

Dan

Díkec :).

Komentáře jsou pro tento článek již uzavřeny.

Předchozí příspěvek:

Následující příspěvek:

Tato stránka již není udržována. Děkuji za pochopení.